Telefon
WhatsApp
İlk ve Tek Sertifikalı Organik ve Helal Ürünleri Sivas’ta
İlk ve Tek Sertifikalı Organik ve Helal Ürünleri Sivas’ta

5 yıl önce sadece organik temizlik ve kozmetik ürünlerle sektöre giren Nurhanım Doğan, şimdi organik ve helal sertifikalı ürünlerle hizmet veriyor. Bankalar Caddesi 3. Park Sokakta geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren Duman, Sivaslıları organik ve helal ürün kullanmaya davet ediyor. Sivas’ta organik gıdalara ilginin oldukça fazla olduğunu ifade eden Nurhanım Duman “5 yıl öncesi sadece organik temizlik, kozmetik ürünleri ile başladım. Daha sonra gıda talepleri üzerine gıdaları ilave etmeye geçtim. Daha çok gıdanın talep görmesi ile gıda çeşitlerini artırdık. İlk başlarda Sivas çok bilmiyordu, yeri bilmiyorlardı, gün geçtikçe kulaktan kulağa reklamla ancak tanınabildik. Bir yıla yakın süredir de helal sertifikalı ürünleri ilave ettik. Sivas’ta ilk ve tek helal sertifikalı ürünlerin satıldığı tek nokta burası”

BÜTÜN ÜRÜNLER MEVCUT

Organik ve Helal sertifikalı ürünlerde hemen hemen ihtiyaç duyulan bütün çeşitlerin mevcut olduğunun altını çizen Duman “İki grupta da hem helal hem organikte kozmetik ve gıda da ihtiyaç duyulan hemen hemen bütün ürün çeşitleri mevcut. Talepler doğrultusunda da olmayan çeşitleri getirtiyoruz. Mesela organikte tavuk, yumurta, zeytin, bal, pekmez, bakliyat, bitki çayları, baharat çeşitlerinin hepsi mevcut, kozmetiklerde hepsi mevcut bitkisel yağlar, sabunlar, diş macunları, cilt bakım ürünlerinin hepsi mevcut. Helal sertifikalı ürünlerde krem şanti, puding çeşitlerinin hepsi mevcut. Temizlikte çamaşır, bulaşık yağ çözücü, kireç çözücü, deterjanda ihtiyaç duyulan her çeşit mevcut. Hem çevreye hem sağlığa zarar vermeyen ürünler”

DEVLET DESTEĞİ ŞART

Organik ürünlerin fiyatının yüksek olmasından dolayı alım gücünün düştüğünü ve buna devletin destek olması gerektiğini ifade eden Doğan “Organik ürünlerimiz hepsi ayrı yörelerden geliyor. Konya, Manisa, Kilis gibi şehirlerden geliyor. Sivas’tan tavuk ve yumurtayı alıyoruz. İkisine de ilgi çok fazla. Sadece organikte fiyatların biraz yüksek olması alım gücünü biraz düşürüyor, halkımız bu ürünleri kullanma yanlısı ama biraz fiyatlardan etkileniyor. Burada da devlet desteğinin olması gerektiğine inanıyorum. Ya KDV desteği ya da üreticilere teşvik için yönlendirebilirse ürünler daha ucuza mal olduğu zaman ürün satışı da fazla olacağına inanıyorum”

EKOLOJİ KORUNUYOR

Tohumundan yetiştirilmesine ve paketlenmesine kadar kimyasal hiçbir teması bulunmayan organik ürünlerin insan sağlığının yanı sıra ekolojiyide koruduğunu hatırlatan Duman “Organik gıdalar tohumundan yetiştirilmesine kadar içerisinde kimyasal işlemden geçmemiş, genetiği değiştirilmemiş tohumlardan doğal yollarla üretilmesi anlamına geliyor. Üretimden paketlenmeye kadar sağlığa ve çevreye zarar veren hiçbir katkı maddesi içermezler. Bu nedenden dolayı hem sağlıklı hem güvenilir. Hem çevreyi hem sağlığı hem de ekolojiyi korumuş oluyoruz organik ürünlerle. Helal sertifikalı ürünlerde dinen içerisinde haram katkı maddelerini içermemesine dikkat edilmiş. İki grupta da müşteri kitlemiz oluşmuş şekilde. Daha çok kulaktan kulağa reklamımız oluştu. En önemli dikkat edilen ürünlerden hiç tavuk yemeyenler var. Tamamen hormonlu 40 günde civcivler hormonla tavuk olup çıkıyor ama bunlarda 80 günden önce kesilmiyor. GDO’suz organik yemlerle besleniyor. O yönde çocuklarımıza bütün organik ürünleri gönül rahatlığıyla önerebiliriz” şeklinde konuştu.

SİPARİŞ FORMU