Telefon
WhatsApp
Sivas'ta Helal Sertifikalı Ürünlere Yoğun İlgi 2016
Sivas'ta Helal Sertifikalı Ürünlere Yoğun İlgi 2016

Bir çikolata almak istediklerin de bile kendisine gelerek helal gıda sertifikalı olanları tercih ettiklerini vurgulayan esnaf Duman, “helal sertifikalı ürünlerde kremşanti, çikolata grubu, sucuk ve salam çeşitleri çok tercih ediliyor” dedi

Belirli firmaların ürettiği ve helal gıda sertifikası olan ürünler Sivas’ta da yoğun talep görüyor.

Helal gıda sertifikası olan ve dinimizde haram olarak sayılan bazı maddeleri içerisinde bulundurmayan gıdalar birçok kesim tarafından özellikle aranır hale geldi. Vatandaşlar bir çikolatayı dahi market ya da bakkaldan almayarak ilimizde tek bir yerde satışı olan helal gıda sertifikalı ürünün bulunduğu yerden ihtiyacını karşılıyor.

“2 YILDIR HELAL GIDA SERTİFİKALI SATIŞI YAPILIYOR”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan esnaf Nurhanım Duman, 6 yıldır bu iş içerisinde olduğu ve Sivas’ta 2 yıldır helal gıda sertifikalı ürünleri sattığını söyleyerek, helal sertifikalı ürünler hakkında şu bilgilere yer verdi:

“6 yıl öncesi organik ürünleri üzerine açtım. 2 yıldır da helal sertifikalı ürün grubuyla devam ediyoruz. Helal sertifikalı ürünler, dini yönden haram sayılan katkı maddeleri içermeyen gruptur ve bu özelliğe dikkat eden müşterilerimiz bulunuyor. Müşteri grubumuz birbirinden duyarak daha çok gelemeye başladılar. Markette her ürün çeşidinin organik ve helal gıda sertifikalısı var. Aynı zamanda da internet sitesi üzerinden bile satışlarımız oluyor.”

“4 ÜRÜN ÇOK RAĞBET GÖRÜYOR”

Sivas’ta helal sertifikalı ürünlerin sadece kendisinde olduğunu belirten esnaf Duman, en çok rağbet gören ürünleri de şöyle sıraladı:

“Helal sertifikalı ürünlerde kremşanti, çikolata grubu, sucuk, salam çeşitleri çok tercih ediliyor. Organik sertifikalı ürünlerde tavuk, yumurta, pekmez, bal, bitki çayları ve baharatlar tercih ediliyor. Helal sertifikalı tercih eden müşterilerimiz marketteki çikolataları alıp yemez. Sertifika almış, onaylanmış çikolatayı gelip burada alırlar. Sivas’ta tek bizde var.”

“SERTİFİKA KONTROL EDİLİYOR”

Birçok Sivaslının özellikle helal gıda sertifikasına bakarak ürün aldıklarını belirten esnaf Nurhanım Duman, sözlerini şöyle noktaladı:

“Talepler doğrultusunda böyle bir ürünler satmaya başladım.  Müşterinin ulaşamadığı ürünler üzerine yoğunlaştım.  Helal sertifikalı ürünlerin üretiminde ürünün içeriğine bakılır. İçersinde uygun olmayan, haram sayılan katkı maddeleri çıkartılarak uygun olan katkı maddeleri ile üretimi yapılır. Denetimleri yapıldıktan sonra bizlere gelir ve gelen müşteriler direk sertifikasını soruyor ve öyle alır.”

Sivas'ta Helal Sertifikalı Ürünlere Yoğun İlgi 2016

SİPARİŞ FORMU